Viva mañana!

Wiecie co? Chętnie pisalibyśmy na blogu bardzo dużo. Ale codziennie zajmuje nas tyle rzeczy, że ciężko znaleźć chwilę, żeby coś dla Was naskrobać.

Ostatnie półtora tygodnia przesiedzieliśmy w delcie Parany w takich okolicznościach, że można by o tym napisać książkę, a nie wpis. Ale wczoraj udało nam się wreszcie opuścić to zaczarowane miejsce. Chcemy w końcu zacząć się ruszać na północ, w kierunku mokradeł Estero de Ibera i Iguazu – największego wodospadu na świecie. Ponoć oba miejsca magiczne.

Mieszkańcy delty budują ekodomy. Tu ściana frontowa jednego z domów zbudowana z gliny, piasku oraz siana o konstrukcji wzmocnionej butelkami.
Mieszkańcy delty budują ekodomy. Tu ściana frontowa jednego z domów zbudowana z gliny, piasku oraz siana o konstrukcji wzmocnionej butelkami.

Ale wczoraj wróciliśmy do Buenos i okazuje się, że znowu tu utkniemy. Przynajmniej na kilka dni, a kto wie czy nie na dłużej, bo poszukują statystów i statystek o europejskim wyglądzie do jakiegoś peruwiańskiego filmu kręconego w Buenos…

A dlaczego w ogóle do Was piszemy, skoro znowu nie mamy nic konkretnego do powiedzenia? A no dlatego, żeby Wam się nie nudziło.

Już dawno o tym myśleliśmy, bo muzyka i generalnie kultura Ameryki jest tak fascynująca (w szczególności w porównaniu do zazwyczaj kiczowatej, megaogłośnej i tandetnej muzycznie Azji), że kiedyś poświęcimy tej tematyce oddzielne kilka słów.

A póki co polskiej publiczności (prawdopodobnie premierowo) prezentujemy Evę Ayllon – niesamowitą i jedną z najbardziej znanych na kontynencie artystek muzyki afroperuwiańskiej. A więc „Wyciągnij ręce! Wyciągnij stopy! Wyciągnij głowę, jeśli nie chcesz jej stracić!”:

.

.

2 komentarze Dodaj własny

  1. sznupkowie pisze:

    Oj marzy mi sie boskie Bueno ……tak na kilka nocy sie zapomniec…ehhh…..Pozdrawiam,ale chlodno,zeby troche wam ulzylo w tej goraczce..:)

  2. aga pisze:

    nic do powiedzenia ale śmieszne … czekamy na nowe wpisy i zdjęcia w przerwach .. a zapomniałam wy nie macie przerw !!!! 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s