Roztrzaskani o Mur Chiński

Witamy w Chinach. Dość dawno się nie odzywaliśmy i w międzyczasie zdążyliśmy już zabawić dobrych kilka dni w Hong Kongu i przeskoczyć do Chin.

Obecnie już od dwóch dni poznajemy Szanghaj zjeżdżając go wzdłuż i wszerz na rowerach, ale jak pisaliśmy wcześniej, mamy pewne zaległości jeszcze z Nepalu i Hong Kongu. O obu tych miejscach będzie jeszcze kilka słów, ale póki co mlekiem i miodem płynąca komunistyczna ziemia obiecana roztrzaskała nasze internetowe marzenia o Wielki Mur Chiński. Konkretnie – Wielki Chiński Firewall.

Roztrzaskani o Mur Chiński

W tym kraju, gdzie wszyscy obywatele boją się nawet podnieść głowy, w trosce o ich nieustające dobro, uczynny reżim komunistyczny blokuje dostęp m.in. do WordPressu, Facebooka, Picasy i YouTube. Tak się akurat nieszczęśliwie składa, że tym samym Komunistyczna Partia Chin bije w nas osobiście, skutecznie uniemożliwiając nam publikowanie wpisów na naszej stronie, zamieszczanie zdjęć oraz filmów, a także dawanie znaków życia na fejsie.

Skoro to czytanie, można się domyślać, że WordPress najlepiej z całej czwórki radzi sobie z działalnością antyobywatelską Chińczyków i umożliwia zamieszczanie wpisów przez email, co jednak wiąże się z brakiem edycji tekstu, a także zdjęć, linków i filmików. Tymczasowym brakiem, dodam, który załatamy, jak tylko przedostaniemy się do wolnego świata (czyli najprawdopodobniej Filipin, bo ciągnie nas już trochę do raju).

Zatem Kapitaliści całego świata – łączcie się! I nasłuchujcie. Póki co będziemy nadawać połowicznie.

.

2 komentarze Dodaj własny

  1. asq pisze:

    jak macie własnego laptopa to skorzystajcie z tego: http://www.flickr.com/photos/42980995@N06/4194727994/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s